Share:
Notifications
Clear all

A.B.D.’deki MBA Programları  

  RSS

admin
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 61
Nisan 9, 2020 1:40 am  

İyi bir MBA programı arayan uluslararası bir öğrenciyseniz, Amerika Birleşik Devletleri’ni düşünmelisiniz. Çünkü üst düzey eğitimi, çeşitli uzmanlık programları, eşsiz bağlantı kurma fırsatları ve kaynaklarıyla Amerika’daki MBA programları, öğrencileri iş dünyasında öne çıkarmasından dolayı dünya çapında isim yapmıştır.

 

ABD’de binden fazla MBA programı bulunmaktadır. Uluslararası öğrencilere yönelik özel olarak tasarlanmış programlardan çeşitli uzmanlık alanlarına ihtiyacınıza yönelik bir dizi seçenek karşınıza çıkacaktır.

 

MBA PROGRAMLARININ ÇEŞİTLİLİĞİ

 

Binlerce uluslararası öğrencinin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki MBA programlarına kayıt olmasının nedenlerinden biri, seçeneklerin ve uzmanlıkların çok sayıda olmasıdır. Lisansüstü öğrencileri, yüksek lisans eğitimlerini finans, muhasebe, girişimcilik, pazarlama, işletme, tedarik zinciri yönetimi, küresel işletme ve daha pek çok alanda yapabilirler. İşletme alanlarından birinde yeni bilgiler edinmek ve uzmanlık sahibi olmak, ekonomik ihtiyaca cevap verdiği gibi sizi mesleki olarak daha donanımlı yapacaktır. Ayrıca, Amerika’da MBA yapmanız, uluslararası ölçekte bilgi ve uzmanlık sahibi olduğunuzu da gösterecektir.

 

Amerika’daki çoğu işletme fakültesi, ana dala bakmaksızın, size genel bir işletme eğitimi verir. Bu eğitim, muhasebe, ekonomi, finans, pazarlama, etik ve istatistiğin bir bileşimi olacaktır.

 

TEORİLERİN UYGULANMASI

 

Amerikan yüksek öğrenim sistemi her aşamada farklıdır. Temel ilkelerin ve teorilerin öğretilmesi gerekir, ama bu konular sadece uygulamayla iyi öğrenilir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki MBA programları, bu eğitim felsefesini iyi yansıtırlar. Stratejiler, iş planları, bütçeler ve benzeri şeyleri yapabilmek için gerçek vakaları ve iş senaryolarını inceleyeceksiniz.

 

 

 


Alıntı
Share: