Share:
Notifications
Clear all

University of Alberta | University of Alberta  

  RSS

admin
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 61
Ocak 7, 2020 10:01 pm  

University of Alberta

Alberta Üniversitesi, dünyanın en iyi 100  ve Kanada'nın ilk beş araştırma üniversitesinden biridir ve farklı alanlarda keşif ve çeviri araştırmaları, burs ve yaratıcı etkinliklerde hatrı sayılır bir mükemmelliğe sahiptir. 100'den fazla araştırma merkezine ev sahipliği yapar. 18 fakülte ve beş kampüse yayılmış enstitüleri, 500 yüksek lisans programı ve 200 lisans programına sahip olan üniversite aynı zamanda Kanada'nın üç yapay yapay zeka merkezinden biridir. QS Mezun İstihdam Sıralaması'na göre, üniversitenin 40.000'den fazla öğrencisi 156 farklı ülkeden eğitim almak için gelir ve Mezunlarının Kanada'da istihdam oranı en iyi üniversitelerden biridir.

Üniversite, en yüksek mesleki ve bilimsel atamaların yanı sıra uzaktan teslimat, birleşik dereceler, disiplinler arası programlar ve disiplinler arası gömülü sertifikalar yoluyla lisans düzeyinde kimlik bilgileri sunmaktadır. 425'den fazla aktif öğrenci grubu ve deneyimsel ve uluslararası öğrenme fırsatları ve toplumla çalışan araştırmalar yoluyla öğrenci sonuçlarını geliştirmek için sayısız mekanı ile sınıf boyutları, eğitim ücretleri ve ücretler büyük bir Kanada araştırma üniversitesinin en küçükleri arasındadır.

 

Tam zamanlı (lisans öğrencileri) : 29.814

Yarı zamanlı (lisans öğrencileri) : 1.884

Kaynak: Alberta Üniversitesi (2019 ön sonbahar kaydı)

 

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

Kanada'lı öğrenciler için :

Lisans öğrenim ücretleri: 5.321 $

Lisansüstü eğitim ücretleri: 3.745 $

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER

Lisans öğrenim ücretleri: 22.267 $

Lisansüstü eğitim ücretleri: 12.671 $

Not: Öğrenim ücretlerine ek olarak, üniversiteler genellikle öğrencilere sağlanan mal ve hizmetler için ücret alırlar. Buna öğrenci dernekleri, spor ve sağlık gibi alanlar da dahildir. Bu ek ücretler, üniversite ve öğrenci başına büyük farklılıklar gösterir ve birkaç yüz dolardan birkaç bin dolara kadar çıkabilir. 


Alıntı
Share: